Začínáme s Red Dead Online

Red Dead Online začíná vytvořením vaší postavy. Vzhled a startovní atributy jsou jen na vás. Nejprve získáte koně, camp, vystopujete poklad a získáte svou první Ability Card, a potkáte také osudové postavy, a započnete cestu příběhem, který zahrnuje hledání pravdy, pomsty a cti.

Tvorba postavy

Tvorbu postavy byste neměli v žádném případě přehlížet, nebo ji dokonce odfláknout. Postavu, tak jak ji vytvoříte na začátku, budete totiž vídat hodně dluhou dobu. A to z jednoho prostého důvodu – žádnou další možnost změny ve vzhledu postavy totiž už nikdy nedostanete. Ano, nikdy.
To se samozřejmě netýká oblečení, holiče a doplňků. Základní podobu – vzhled postavy ale už prostě nikdy jindy neopravíte. Takže nebuďte moc zbrklí, zavzpomínejte na The Sims a vybírejte moudře 🙂

Váš první kůň

Opět se zde nevyplatí pospíchat.
První kooperativní příběhová mise v Onlinu, kterou budete hrát, je Honor Among Horse Thieves, ve které budete muset ukrást koně ze stájí.
Jakmile dorazíte ke koním, budete mít na výběr, abyste si jednoho vybrali a odjeli zpět. Nenechte se unést předcházející přestřelkou a zpomalte. Kůň, kterého si vezmete, bude ten, který se stane vaším prvním koněm v Red Dead Online. Zatím tu nejde o rychlost či výdrž koně. Statistiky každého z nich jsou stejné. Teď tu jde o vzhled koně. Takže si prostě vyberte koně, který nejlépe vyhovuje vašim estetickým preferencím. Jednoduše – ten, který se vám bude nejvíce líbit.

Tip

V Red Dead Online se boji nevyhnete, ale jedním ze zajímavých tipů jak se vyhnout ráně z brokovnice do obličeje, je populární dive ability (potápěčská schopnost – potápěč? :).
Zamíříte-li svou zbraní a stisknete čtvereček nebo X, vaše postava se rychle vrhne k zemi a automaticky vyskočí zpět. Je to rychlý a snadný způsob, jak uniknout nepříteli v PvP, takže na to nezapomeňte.