Lov zvěře

Místo kde se o lovu zvěře dozvíte víc je mise pro Hosea s názvem Exit Pursued by a Bruised Ego.
V této misi se dozvíte o návnadách a o legendárních zvířatech, takže by vám neměla uniknout.

Lov

Nejčastěji budete lovit lukem. Nesmíte dělat hluk a pohybovat se pomalu. Zvířata pečlivě studujte a sledujte jich stopu.
Poté, co zvíře budete studovat nebo je již zabité, může Arthur určit kvalitu zvířete jen tím, že se na něj podívá. Zvířata v nedotčené kvalitě jsou identifikovatelná třemi hvězdami, které se zobrazují vedle jejich jména – pouze zvířata se třemi hvězdami dokáží poskytnout dokonalou kůži.
Možná hodnocení jsou:
★ Poor
★★ Good
★★★ Pristine

Tipy

  • Pro lov větších zvířat nemusíte nutně použít luk, ale také pušku. Kožešinu nezničíte když se vám podaří perfektní rána.
  • Váš kůň unese až 3 kusy zvěře! Jedno střední zvíře dozadu a dvě malá na boky.
  • Zvířata, která jsou běžná v jedné části mapy nejsou běžná na druhém konci mapy, takže za ně dostanete při prodeji víc zaplaceno.

 

Alternativní metody lovu zvěře

Vaše laso je dobré pro lasování a spoutání vašich nepřátel. Ale můžete ho použít i ke chycení, resp. lovu zvířat. Pokud se rozhodnete použít tuto metodu lovu, buďte připraveni, že budete muset zvíře usmrtit nožem. Laso nelze použít k ulovení malých zvířat.

Nezapomeňte použít Dead Eye. Dostaňte se k zvířeti co nejblíže a chyťte zvíře do lasa. Arthur po chycení zvířete do lasa okamžitě seskočí z koně.
Tento druh lovu vám vždy poskytne perfektní kůži – „perfect pelt“, pokud jste lovili nezraněné zvíře (ohodnocené třemi hvězdami).