Van der Linde Gang

van-der-linde-gang-rdrcz

Gang zločinců, disidentů a liberálních myslitelů, kteří se rozhodli odmítnout zkorumpovaný systém moci a žít podle vlastních hodnot. I když cena za jejich hlavy stále roste, pořád bojují za svoji svobodu.

Členové gangu

Arthur Morgan


Dutch van der Linde

Dutch se narodil v  roce 1855 ženě anglického původu jménem Greta a otci holandského původu někde poblíž Philadelphie. Jeho otec bojoval za Unii v americké občanské válce a zemřel v bitvě. Kvůli otcově smrti si Dutch vyvinul zapřísáhlou zášť vůči Jižanům. V 15 letech opustil svůj domov, protože byl neposlušným dítětem a jen málokdy si rozuměl se svou matkou, která zemřela v roce 1881 a byla pohřbena v Blackwater, ačkoli Dutch to zjistil až o několik let později od svého strýce.
Van der Linde si především cenil svobody a snil o nezávislém životě. Netrvalo to dlouho a Dutch se uchýlil k zločinému životu. V polovině sedmdesátých let 19. století Dutch potkal podvodníka jménem Hosea Matthews u táboráku na cestě do Chicaga. Hosea se ho pokusil okrást, ale stejně tak se Dutch pokusil okrást Hosea. Oba ocenili dovednosti toho druhého a rozhodli se navázat partnerství a založili gang Van der Linde. Dutch a Hosea se později ocitli ve městě Kettering v Ohiu, kde se tito dva vydávali za mezinárodní obchodníky, a přiměli dvanáct místních lidí nakoupit akcie v hodnotě 300 dolarů fiktivní portugalské přepravní společnosti. Bohužel byli nakonec objeveni a zatčeni šerifem Carmichaelem. 9. března 1877 se dvojici podařilo uprchnout ze své cely neznámými prostředky, přičemž svázali a okradli šerifa. Později téhož roku se Dutch a Hosea setkali se 14letým pouličním sirotkem jménem Arthur Morgan. Dvojice se rozhodla vzít chlapce pod svá křídla. Naučit ho číst, psát, lovit, bojovat, střílet a jezdit na koni. Tak se Arthur stal jejich prvním chráněncem. V této době se Dutch zapletl se ženou jménem Susan Grimshaw, která se také stala členkou gangu. Později svůj vztah se Susan ukončil, když se setkal se ženou jménem Annabelle, do které se hluboce zamiloval.

O nějaký čas později se Van der Linde setkal s nechvalně známým psancem jménem Colm O’Driscoll a vůdcem vlastního gangu The O’Driscoll Boys. Ti dva udržovali nelehké a neklidné partnerství, protože Dutchovi se nelíbilo, jak Colm zachází se svými muži, a Colm se zase vysmíval Dutchovi za jeho filozofii „lepšího světa“. Ačkoli přesný důvod není znám, Dutch porušil příměří a zabil Colmova bratra. Jako odvetu Colm zavraždil Annabelle, což Dutche velmi zasáhlo a zlomilo mu to srdce. Tato událost způsobila, že se Dutch a Colm stali úhlavními nepřáteli, a vyvolala mezi oběma soupeřícími gangy roky trvající krvavou válku.

V roce 1885 narazil Dutch na skupinu Illinoisských usedlíků, kteří chtěli lynčovat 12letého chlapce jménem John Marston, kterého přistihli při krádeži. Dutch zasáhl a zachránil chlapcův život a přijal ho do gangu. Dutch naučil Johna číst, psát, bojovat, střílet a jezdit stejně jako předtím Arthura. Postupem času Dutch začal považovat Arthura a Johna za své oblíbené „syny“.

Dutch si vybudoval pověst podobnou Robinu Hoodovi, bral bohatým a občas dával chudým a strádajícím. Jeho gang mu pomáhal k víře v jeho anarchistickou vizi „divoké utopie“. V roce 1899 si však Dutch začal neochotně uvědomovat, že způsob života, kterého si tak vážil, se rychle stával nerealistickým a že časy divokého západu se chýlily ke konci.


John Marston

John Marston se narodil v roce 1873. Jeho otec byl negramotný skotský přistěhovalec, který se narodil na lodi do New Yorku, zatímco jeho matka byla prostitutka, která zemřela při Johnově narození. John zpočátku žil se svým otcem, mužem, který miloval Skotsko. Ve rvačce přišel o zrak a zemřel později, když bylo Johnovi osm let. Okolnosti jeho smrti nejsou známy, přestože Johnovi bylo řečeno, že zemřel v baru. John byl následně poslán do sirotčince, kde strávil několik dalších let. Nakonec utekl a pokusil se vydělávat na ulici. Ve věku 11 let John spáchal svou první vraždu, když zastřelil muže, ačkoli tvrdil, že to nebyla jeho chyba. V roce 1885, ve věku 12 let, Marstona přistihli při krádeži usedlíci v Illinois, kteří ho plánovali oběsit. Dutch Van der Linde do linče vstoupil a mladého Johna zachránil a vzal ho pod svá křídla; John byl tedy přijat do Van der Linde gangu, který měl v té době tyto členy: Hosea Matthews, Arthur Morgan a Susan Grimshaw. Gang se stal náhradní rodinou mladého chlapce, přičemž Dutch se stal jeho mentorem a téměř také otcem. Naučil Johna číst, střílet, lovit, sbírat a vštěpoval mu lásku k přírodě a k věcem jiným než k síle.

 


Abigail Marston
Jack Marston
Bill Williamson
Javier Escuella
Hosea Matthews
Micah Bell
Sean McGuire
Charles Smith
Sadie Adler
Pearson
Lenny Summers
Karen Jones

 

Článek bude postupně doplňován.